Archive for Máj, 2016

Tohtoročná ľudová akadémia sa niesla v znamení salaša, na ktorej si Maťko a Kubko zaspomínali na staré dobré časy, kedy ľudia na lúke ovečky pásli, halušky v kotlíku navarili, seno kosili, či na poriadnej zábave na ľudovú nôtu potancovali. Deti i pani učiteľky boli už tradične oblečené v batizovských krojoch a zvádli to na jednotku. Pripomenuli sme si tak opäť, akým bohatstvom a vzácnosťou je uchovávanie krásnych ľudových tradícií našich predkov.

10. máj je Svetový deň pohybu a keďže my sa hýbeme radi, krásny slnečný deň nás vylákal na školský dvor, kde sme si poriadne zašportovali. Zahrali sme si futbal, rôzne pohybové hry, skákali na gumách či švihadlách a pripomenuli sme si, aký je pohyb dôležitý pre náš zdravý vývin. Ani sa nám späť do škôlky nechcelo, no po týchto športových výkonoch a chutnom obede sme napokon zaspali ako v bavlnke.

Máj
29

Na družstve

Dostali sme zaujímavú správu – na družstve v Batizovciach majú malé teliatka a jahniatka! Keďže sme boli veľmi zvedaví, ako vyzerajú, rozhodli sme sa, že sa na ne pôjdeme pozrieť…Cestou sme pozdravili aj bociana, ktorý sa do Batizoviec vrátil z teplých krajín a obdivovali sme aj pštrosy, či iné zvieratká …