Archive for Apríl, 2015

 

Hádzanie Moreny do potoka patrí ku krásnym ľudovým zvykom. Ani my sme na Morenu tento rok nezabudli. Zimy už máme dosť a preto sme sa rozhodli hodením Moreny do potoka, ukončiť jej vládu a privolať jar. Veríme, že sa nám to podarilo a zima už odovzdá vládu  jari a teplým slnečným lúčom….

Ujo Milan Pastrnák nás tesne pred Veľkou nocou navštívil v našej materskej škole, aby nám raz opäť ukázal  šikovnosť svojich rúk a krásu a jedinečnosť vyškrabávania vajíčok  batizovskou technikou. Jeho návštevu si vážime, lebo ujo Milanko je už poriadne vyťažený – chodí krížom-krážom po celom Slovensku a reprezentuje našu podtatranskú obec. S láskou a trpezlivosťou vysvetľuje, ukazuje a odovzdáva svoje umenie ďalším generáciám. My mu veľmi pekne ďakujeme a prajeme pevné zdravíčko, nech našu škôlku navštívi ešte veľakrát….

Apr
09

Boomhouse

Náš kamarát Denisko oslavoval svoje krásne šieste narodeninky a pri tejto príležitosti pozval všéééétky deti z našej škôlky osláviť to do Boomhousu. Je to svet  pre nás deti ako stvorený,  s množstvom preliezok, šmýkaliek, farebných guličiek a  iných super prekvapení.  Veru by sme sa tam aj celý deň dokázali šantiť, no škvŕkanie v brušku a klipkajúce očká nám pripomenuli, že je čas na obed a odpočinok. Deniskovi a jeho rodinke veľmi pekne ďakujeme!

Marec – mesiac knihy sme si vychutnali spoločne s množstvom rozprávkových postáv a hrdinov z kníh. Navštívili sme knižnicu, počas „Dňa s mojou knihou“, predstavili si naše obľúbené knižky, nacvičili veselé divadielko, na ktoré sme pozvali kamarátov prváčikov, aj svojich rodičov. Pripomenuli sme si, že knihy sú priateľmi  človeka a netreba na ne zabúdať ani v dnešnom „počítačovom“ svete a vieme aj to, ako sa o ne treba starať. Rozprávok veru nikdy nie je dosť!

Dňa 2.3. našu  triedu predškolákov navštívila koordinátorka pre Unicef ,Peťka.  Deťom porozprávala  informácie o pôsobení Unicef-u a o tom, ako deti v Afrike žijú. Tam nemajú ľudia  veľa príležitostí pracovať a zarábať peniažky, zaujímalo ju, aké povolania vykonávajú rodičia našich detí. Každý vyslovil aj svoje tajné prianie – čím by chcel byť, keď vyrastie. Deti nakreslili Peťke aj pekné obrázky , ktoré  jej pán poštár čoskoro doručí …Dúfame, že ju potešia J