Archive for 2015

Tohtoročný karneval sa konal tak trošku netradične – v júni, no i napriek tomu malo to svoje čaro. Mohli sme si ho vychutnať na školskom dvore, kde sme mali koooopec  priestoru na tanec a karnevalovú zábavu. Pozvali sme si naň aj Uja Ľuba, ktorý to u nás na dvore poriadne roztočil….Spievali sme, tancovali, skákali, pišťali, súťažili , vo vláčiku sa vozili a hlavne schuti sa smiali a zabávali. Veď o tom karneval je!!! Detičky mali nádherné farebné masky, a tak  sa veru bolo na čo pozerať.

„Dnes je u nás veľký sviatok,

dnes je u nás zábava.

Nech si prší, nech si slnko sveti,

každý sa tu s nami zabáva……“

Ďakujeme Ujo Ľubo, tešíme sa nabudúce!!!

Deň detí sme v našej MŠ tento rok oslávili s  obľúbenou rozprávkou Máša a medveď. Od rána sme sa na nich poriadne pripravovali – kreslili sme im  obrázky nielen na papier , ale dokonca  aj  na chodník pred MŠ , aby nás ľahko našli. Čakanie sme si krátili veselými hrami a súťažami ako padákový futbal, triafanie do bránok, prekonávanie prekážkovej dráhy, či triedenie farebných loptičiek. Keď sa napokon Maša s medveďom objavili pred dverami našej škôlky, očká nám žiarili ako malé hviezdičky. Najprv sme sa ich trošku hanbili, ale rýchlo sme sa skamarátili, zatancovali a zaspievali si a veru sme ich ani domov do rodného Ruska nechceli pustiť. Máša s medveďom však chceli potešiť aj deti v iných škôlkach, a preto sa s nami predsa len museli rozlúčiť ….Dosvidanja, Maša i Medveď 

Dňa 09.06. 2015 v sále KD sa uskutočnila akadémia, ktorú pripravili pani učiteľky s detičkami.

Túto akadémiu každý rok už tradične pripravujeme v našej materskej škole. Táto tradícia vznikla ako poďakovanie zakladateľke materskej školy v Batizovciach, pani Kataríne Šikorskej.

Keďže naša materská škola je zameraná na ľudové zvyky a tradície, tak aj akadémie sa nesú v tomto duchu.

Témou tohtoročnej akadémie bola Svadba na dedine,  kde hravou  a vtipnou formou, s troškou nadsázky, priblížili  niektoré zvyky, ktoré sú spojené s touto krásnou udalosťou. Nešlo o autetičnosť, ale o zábavu a pobavenie v podaní tých najmenších občiankov obce.

Zážitkové učenie využívame v našej MŠ často, nakoľko sa deti  na  základe určitého zážitku učia 
 
a pamätajú si omnoho viac,  ako pri bežných postupoch. Dnešným zážitkom bola pre ne určite 
 
návšteva hasičskej zbrojnice. Hasiči z dobrovoľného zboru v Batizovciach  pre deti pripravili  ukážku 
 
hasičskej techniky, náradia, áut a čo bolo najlepšie, deti si mohli v skutočnom hasičskom aute aj 
 
posedieť , vyskúšali si , ako sa strieka z hadice a boli svedkami uhasenia ohňa penovým hasiacim 
 
prístrojom. Ujom hasičom  veľmi pekne ďakujeme za ich ochotu a čas, držíme palce pri výjazdoch, 
 
súťažiach   a tešíme sa nabudúce!

Okresnej súťaže detí MŠ  „Evička nám ochorela“  sa zúčastnili tento rok tri deti z našej materskej školy. Martinka, Filipko a Ninka plnili úlohy, odpovedali na otázky týkajúce sa zdravotnej výchovy, naučili sa, ako podať prvú pomoc, ochutnali zdravé nátierky a za svoje vedomosti a snahu si zaslúžili malú odmenu a diplom pre materskú školu. Do MŠ  sme sa vracali nielen s dobrým pocitom z pekného výletu, ale znova o čosi šikovnejší a múdrejší. …