Archive for Október, 2013

Dnešný deň bol pre nás plný zážitkov a zábavy! V našej materskej škole sa konala halloweenska párty plná tvorivých hier, súťaží, kostýmov, tanca ….

Začali sme už ráno výrobou chutného koláčika, vyrezávaním tekvičiek, výrobou halloweenskych ozdôb a prípravou na párty. Všetko sme museli predsa vyzdobiť a prichystať. Nezabudli sme však ani na pobyt na čerstvom vzduchu a tak sme na školskom dvore hľadali poskrývané tekvičky a kreslili na chodník pred materskou školou. Keď sme sa najedli a vyspali, prišiel náš čas! Všetci sme sa poprezliekali do kostýmov , pani učiteľky nám pomaľovali tvár a zábava sa mohla začať! Predstavovanie kostýmov, výroba čarovného elixíru, hry, súťaže a veselé tančeky z nás urobili vysmiate veselé strašidielka. Po dnešnom dni veľmi dobre vieme, že strašidielok sa netreba báť, lebo existujú len v rozprávkach a takú veľkú a nezabudnuteľnú rozprávku sme prežili aj v dnešný deň.

Ďakujeme všetkým mamičkám a ockom za pohostenie, ktorým sa naše milé deťúrence občerstvili

a pripravili sme pre vás bohatú fotogalériu, kde si to svoje strašidielko celkom určite nájdete!

Našich starých rodičov si veľmi  vážime a ľúbime ich. Chceli sme sa im poďakovať za všetko, čo pre nás robia, za lásku a starostlivosť a preto sme ich pozvali  k nám do  našej materskej školy, aby sme spolu prežili príjemné dopoludnie.                                                                                                              Október je mesiacom úcty k starším , preto sme pre starkých pripravili krátky program, ktorý ich pohladil na srdiečkach. Dopoludnie sa nieslo v znamení  tvorivých dielní na tému Jesenné dekorácie a výtvory. Vytvorili sme veľa krásnych dekorácii, čo svedčí o tom, že naše babičky majú ozaj zlaté ručičky. Najstaršou účastníčkou bola 80- ročná babička, ktorá nám predviedla aj to, ako sa háčkujú dečky. Spoločne sme si posedeli pri chutnom koláčiku, sušených jabĺčkach a  voňavom lipovom čajíku s medom. Babkám a dedkom bolo u nás tak dobre, že sa im veru ani domov nechcelo! Preto sme sa vybrali spoločne na prechádzku a až potom sme sa  rozlúčili. Ich hojná účasť,  poďakovanie a slzička v oku nás presvedčili o tom, že sa im dopoludnie s nami páčilo a to nám je najväčšou odmenou….

„Leť môj šarkan, fúkaj vetrík, fijú – fijú,

Každý s nami hľadí do neba…

Len na jeseň šarkany tu žijú, žijú,

Pozerajú z výšky na teba…..“

 

Takouto veselou  pesničkou sme odštartovali šarkaniádu. Počasie bolo ako stvorené na púšťanie šarkanov, vetrík pofukoval a tak sa naši noví kamaráti smelo vznášali vysoko nad nami a vyleteli ver u poriadne vysokooooo! Ak neveríte, pozrite sa do nášho fotoalbumu . Išlo nám to ako po masle a šarkaníkov sme poriadne prevetrali! Ďakujeme mamkám, ockom a babkám, ktorí nám robili spoločnosť a prežili s nami veselé chvíle…

Rodina Pastrnákova je známa uchovávaním ľudových tradícií našej obce.Veľmi ochotne nám pomáhajú pri realizácií úloh regionálnej výchovy . Počas šk. roka nám vždy ochotne prídu porozprávať čosi o ľudových zvykoch a tradíciách v našej obci. Tentokrát nás navštívila teta Olinka Pastrnáková s množstvom krojov, aby nám ukázala, ako sa žilo voľakedy, ako ľudia pracovali, obliekali sa a ako zabávali svoje detičky. Zistili sme a na vlastné oči sme sa presvedčili o tom, že to bolo úplne inak ako dnes. Deti sa namiesto počítačov hrali „Na fúrik“, mamičky kolísali detičky v plachtách a hojdali v kolískach. Všetci boli poobliekaní v krojoch a kroje sme si aj vyskúšali – ej, či nám pristali! Ďakujeme tete Olinke a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu!

Okt
05

Na družstve

Prvá tohtoročná miniexkurzia sa konala na poľnohospodárskom družstve Batizovce, ktorú absolvovala trieda predškolákov. Vrámci spoznávania zvierat žijúcich na dedine nám pán predseda družstva ochotne poukazoval zvieratá na družstve, poľnohospodárske stroje či sklady zemiakov . Pre deti (aj pre pani učiteľky) to bol veľký zážitok, veď takto blízko kravičiek ešte neboli! Zaujímavosťou na družstve sú pštrosy, ktoré tam chovajú. To vám boli smiešne tvory! Na jar, keď sa vyliahnu mláďatká, družstvo navštívime opäť aj s mladšími kamarátmi zo škôlky!

Fotky nájdete vo FOTOALBUME….