Archive for Jún, 2013

Dňa 13.6.2013 sa v triede lienok konali tvorivé dielne. Blížil sa totiž deň všetkých oteckov a keďže my ich ľúbime, pripravili sme pre nich spoločne s našimi mamkami milé prekvapenia. Mamičky, ktoré sa tvorivých dielni zúčastnili,  si okrem skvelých nápadov priniesli aj dobrú náladu a tak sa naše dopoludnie nieslo v príjemnej atmosfére. Deti vystúpili s krátkym programom a potom sa už dali do práce. Výtvory sa skutočne podarili. Zhotovili pozdravy pre oteckov,  papierové kravaty, panáčikov a dokonca aj pivo :)
Tak ockovia, prajeme vám len to najlepšie a veríme, že výtvory vašich ratolestí sa vám páčili! Veď boli zo srdiečka a to je to najkrajšie a najdôležitejšie.

Jún
22

Viviland

Vivi  land je čarovné miesto, kde nepočuť nič iné ako
detský smiech a krik. Je to raj pre všetky deti, ktoré
sa v ňom môžu do sýtosti pohrať a vyšantiť. Keďže
počasie vonku nám veľmi nepraje, vybrali sme sa na to
čarovné miesto, kde čas utekal tak rýchlo, že sme tomu
ani nechceli veriť. Veď komu by sa chcelo odísť, keď
nám tam bolo tak dobre? Plní zážitkov a radosti sme sa
však vrátili do materskej školy, kde nás už čakali dobrý
obedík, postieľky a „vivilandovské“  sníčky  :)

Zažili sme krásny výlet na hrad. A čo by len na obyčajný hrad! Ten hrad bol rozprávkový!  V každej komnate sa skrývala krásna scéna, na ktorej sme stretli chudobnú Hanu, namyslenú kráľovnú, kráľovských maliarov, pyšného princa, či smiešnych potulných cigánov. Príbeh „O zlatom pierku“ deti zaujal natoľko, že so zatajeným dychom sledovali dej a boli plné nadšenia z toho, čo ich čaká v ďalšej komnate hradu. Príbehom ich sprevádzala chudobná Hanka, ktorá počas putovania a stretávania rôznych rozprávkových bytostí pochopila, že zlato a bohatstvo nie sú najdôležitejšou vecou v živote a šťastie sa nedá kúpiť za žiadne peniaze…

Dňa 31.5. sme oslávili deň detí trocha netradične, ale o to viac vzrušujúco a zaujímavo!!! Prišli k nám „skutočné“ africké šelmy (tety animátorky), ktoré nás premenili na rôzne africké zvieratá. Prežili sme s nimi dopoludnie plné smiechu, kriku, tanca a spevu. Najprv nás zasvätili do ríše zvierat, pomaľovali nám  tvár, potom sme odtlačkami našich rúk zdobili ich biele tričká (Lov levov). Vonku sme zapálili africký oheň, v ktorom sme spálili naše africké kresby a poslali ich do nebíčka. Nechýbala ani poriadna zábava – zvieracia disco  párty  na záver. Bol to  krásny a nezabudnuteľný zážitok!

Jún
07

U hasičov

V jedno pekné dopoludnie sme sa vybrali na exkurziu do hasičskej zbrojnice u nás v obci.  Ochotní ujovia hasiči nám poukazovali všetko náradie, ktorí skutoční hasiči pri práci potrebujú a mohli sme nahliadnuť aj do ozajstného hasičského auta! Bolo to veľmi zaujímavé a ujom hasičom veľmi pekne ďakujeme! A ozaj…už vieme, čím chceme byť, keď budeme veľkí….no predsa hasičmi!!!!