Archive for Marec, 2013

 

Tak ako aj po minulé roky , aj tento rok naše šikovné deti prispeli  pestrou a farebnou výzdobou sály kultúrneho domu  pri príležitosti veľkej a známej akcie „Krehká krása Batizoviec“ . Pozrite sa, aké sú naše deti šikovné. Veríme, že tieto práce potešia všetky srdiečka návštevníkov výstavy.

 

Dnes do našej materskej školy zavítal ujo Milan Pastrnák, ktorý nám prišiel porozprávať o vyškrabávaní vajíčok batizovskou technikou. Počúvali sme ho veru pozorne a túto techniku sme si mohli aj vlastnoručne vyskúšať! Zistili sme, že vyškrabať jedno vajíčko nie je vôbec jednoduché a preto sú takéto vajíčka vzácne. Budeme však trénovať a možno sa nám raz podarí priblížiť sa tomuto krásnemu remeslu. Ujovi Milanovi  ďakujeme za jeho čas a ochotu! 

 

„Zúbky, zúbky, čisté zrazu mám, zúbky, zúbky, umývam si sám….“

Tak to sú slová pesničky, ktorú sme sa o zúbkoch naučili. Zapojili sme sa do projektu DM Drogerie a prichystali si skvelé dopoludnie v našej materskej škole zamerané na dodržiavanie správnej ústnej hygieny a návykov starostlivosti o naše zúbky. Popoludní do našej materskej školy zavítali aj rodičia, ktorí sa mohli tiež čo to dozvedieť o správnom čistení zubov a pomohli nám s kreslením dvoch veveričích kamarátov. Obrázky pošleme do DM Drogerie a budeme sa tešiť na prekvapenie, ktoré nám pošlú. A hlavne už si poriadne zapamätáme, že čistenie zúbkov je pre nás deti nesmierne dôležité! 

 

V knihách sa skrýva mnoho rozprávkových bytostí a dobrodružstiev, ktoré my deti tak veľmi obľubujeme! Keďže marec je mesiacom knihy, v našej materskej škole sme si pripravili „Deň s mojou obľúbenou knihou“, kde každé dieťa predstavilo svojim kamarátom svoju najmilšiu rozprávkovú knihu. Nemohla chýbať ani návšteva knižnice, či nacvičovanie divadielka.  Zatiaľ nám z kníh čítajú rodičia, starší súrodenci, či pani učiteľky. My však vieme, že príde čas, kedy si budeme môcť knihy prečítať celkom same a stanú sa našimi najlepšími priateľmi. 

 

Dnešné deti sa rodia do informačnej spoločnosti a bez schopnosti správne používať informačno-komunikačné technológie sa v bežnom živote nezaobídu. Z tohto dôvodu je potrebné deti postupne pripravovať na to, ako správne využívať nové technológie.

Vďaka zapojeniu sa do súťaže, ktorú organizovala spoločnosť IBM sa nám podarilo vyhrať krásny nový počítač Kidsmart.  Do súťaže sme poslali výtvarné práce našich detí a spomedzi veeeeeeeeeľa materských škôl na Slovenku, ktoré sa tejto súťaže zúčastnili, vybrali len  pár a medzi nimi aj našu MŠ.  a teraz sa už tešíme z novej pomôcky pre rozvíjanie digitálnych technológií.  V programe KidSmart si škôlkari môžu otvoriť jeden z piatich predinštalovaných softvérových titulov podľa vlastného výberu: Knihomoľovo, Mudrlantovo, Časopriestorovo, Matematikovo a Výmyselníkovo.