Archive for Január, 2013

Dnes sme zažili veľké dobrodružstvo! Keďže naposledy boli prváci u nás v materskej škole a my sme sa spolu cítili veľmi dobre, rozhodli sme sa, že ich navštívime aj my. Chceli sme vedieť, ako to v tej škole vlastne vyzerá, veď čoskoro nás čaká zápis. Pani učiteľka si pre nás pripravila naozajstnú hodinu matematiky a písali sme dokonca aj písomku! Prváčikovia nám samozrejme pomohli, veď sú to naši kamaráti. Bola to riadna fuška, ale zahanbiť sme sa nedali! A naše snaženie sa nám oplatilo! Každý z nás dostal naozajstnú jednotku a bol to super pocit! Keďže sa nám v škole páčilo, už sa tam znova tešíme  a tešíme sa aj na to, kedy budeme môcť prváčikov privítať opäť v našej materskej škole!

My deti nemáme peniažky na to, aby sme kupovali našim rodičom darčeky. Vieme ich však potešiť 100-krát viac a to tým, že im predvedieme niečo, čo vychádza z nášho srdiečka. Preto sme ich v predvianočnom období pozvali na vianočnú besiedku, kde sme ich potešili tancom, spevom, básničkami, pesničkami a krátkymi scénkami. Boli sme také hrdé na to, že nás odmenili potleskom a pochvalou za naše snaženie. Dali sme im tak najkrajší vianočný darček :-)

Tesne pred Vianocami sme sa vybrali zavinšovať do obchodov, do hotela Šafrán a na obecný úrad, kde nás už nedočkavo čakali a tešili sa, že im povieme pár vianočných veršíkov a zaspievame peknú pesničku. Veď predvianočná nálada už tíško driemala v každom z nás a tak sme sa zase o kúsok priblížili k Vianociam. Deti dostali sladké dobroty a so želaním krásnych vianočných sviatkov sa s milými tetuškami rozlúčili.

V jedno pekné dopoludnie sa celou našou materskou školou rozliehala nádherná vôňa medovníčkov. To preto, že sme usilovne pracovali – vaľkali, vykrajovali a piekli medovníčky. Na pomoc nám prišli naše mamičky, ktoré sa zúčastnili našich tvorivých dielní. Posedeli sme si pri stromčeku, ochutnali aj vianočné oblátky a naladili sa tak na sviatočnú atmosféru Vianoc. Mamkám ďakujeme za účasť a tešíme sa opäť nabudúce!