Archive for 2013

Kto je Ujo Ľubo? Ten, čo má rád deti, má veľký zmysel pre humor, vie pekne hrať na hudobných nástrojoch, spievať a rozveseliť všetky detské tváričky! My sme sa na neho tak veľmi tešili a veru nás nesklamal! Aj keď má vždy veľa práce (lebo je taký dobrý), podarilo sa mu zavítať aj k nám do Batizoviec. Porozprával nám príbeh o Jankovi a Marienke, ktorý však okorenil svojimi veselými pesničkami, spoluprácou s deťmi, hraním na hudobných nástrojoch a veľkou dávkou vtipu a smiechu. Poriadne sme sa veru nasmiali a nepustili ho zo škôlky skôr, kým nám nesľúbil, že k nám zavíta ešte raz….a veruže sľúbil a my veríme, že Ujo Ľubo deťom  nevie klamať …

15. november je Dňom jablka. Keďže vieme, že jabĺčka sú veľmi zdravé, rozhodli sme sa, že si urobíme malú slávnosť na počesť všetkých jabĺk. Vyrobili sme si všakovaké jabĺčkové ozdoby, medajle, čelenky a nechýbali ani dobroty z jabĺčok…Trieda lienok si na pomoc zavolala aj šikovné maminy a tak si počas tvorivých dielní vyrobili krásne jabĺčkové dekorácie, zasúťažili a prežili príjemne strávený čas. Jabĺčka rozváňali všade a my sme sa naučili, že pre naše zdravie nemôžme spraviť lepšie, ako dať si aspoň jedno jabĺčko každý deň! Sladké, šťavnaté, chrumkavé …mňam!!!

Dnešný deň bol pre nás plný zážitkov a zábavy! V našej materskej škole sa konala halloweenska párty plná tvorivých hier, súťaží, kostýmov, tanca ….

Začali sme už ráno výrobou chutného koláčika, vyrezávaním tekvičiek, výrobou halloweenskych ozdôb a prípravou na párty. Všetko sme museli predsa vyzdobiť a prichystať. Nezabudli sme však ani na pobyt na čerstvom vzduchu a tak sme na školskom dvore hľadali poskrývané tekvičky a kreslili na chodník pred materskou školou. Keď sme sa najedli a vyspali, prišiel náš čas! Všetci sme sa poprezliekali do kostýmov , pani učiteľky nám pomaľovali tvár a zábava sa mohla začať! Predstavovanie kostýmov, výroba čarovného elixíru, hry, súťaže a veselé tančeky z nás urobili vysmiate veselé strašidielka. Po dnešnom dni veľmi dobre vieme, že strašidielok sa netreba báť, lebo existujú len v rozprávkach a takú veľkú a nezabudnuteľnú rozprávku sme prežili aj v dnešný deň.

Ďakujeme všetkým mamičkám a ockom za pohostenie, ktorým sa naše milé deťúrence občerstvili

a pripravili sme pre vás bohatú fotogalériu, kde si to svoje strašidielko celkom určite nájdete!

Našich starých rodičov si veľmi  vážime a ľúbime ich. Chceli sme sa im poďakovať za všetko, čo pre nás robia, za lásku a starostlivosť a preto sme ich pozvali  k nám do  našej materskej školy, aby sme spolu prežili príjemné dopoludnie.                                                                                                              Október je mesiacom úcty k starším , preto sme pre starkých pripravili krátky program, ktorý ich pohladil na srdiečkach. Dopoludnie sa nieslo v znamení  tvorivých dielní na tému Jesenné dekorácie a výtvory. Vytvorili sme veľa krásnych dekorácii, čo svedčí o tom, že naše babičky majú ozaj zlaté ručičky. Najstaršou účastníčkou bola 80- ročná babička, ktorá nám predviedla aj to, ako sa háčkujú dečky. Spoločne sme si posedeli pri chutnom koláčiku, sušených jabĺčkach a  voňavom lipovom čajíku s medom. Babkám a dedkom bolo u nás tak dobre, že sa im veru ani domov nechcelo! Preto sme sa vybrali spoločne na prechádzku a až potom sme sa  rozlúčili. Ich hojná účasť,  poďakovanie a slzička v oku nás presvedčili o tom, že sa im dopoludnie s nami páčilo a to nám je najväčšou odmenou….

„Leť môj šarkan, fúkaj vetrík, fijú – fijú,

Každý s nami hľadí do neba…

Len na jeseň šarkany tu žijú, žijú,

Pozerajú z výšky na teba…..“

 

Takouto veselou  pesničkou sme odštartovali šarkaniádu. Počasie bolo ako stvorené na púšťanie šarkanov, vetrík pofukoval a tak sa naši noví kamaráti smelo vznášali vysoko nad nami a vyleteli ver u poriadne vysokooooo! Ak neveríte, pozrite sa do nášho fotoalbumu . Išlo nám to ako po masle a šarkaníkov sme poriadne prevetrali! Ďakujeme mamkám, ockom a babkám, ktorí nám robili spoločnosť a prežili s nami veselé chvíle…