Archive for Apríl, 2012

Apr
06

 

Prajeme Vám príjemné prežitie veľkonočných sviatkov.

Kolektív zamestnancov MŠ Batizovce.

Dnes sme sa počas vychádzky s detičkami vybrali trochu iným smerom ako obvykle. Sľúbili sme totiž ujom a tetuškám z Hotelu Šafrán v Batizovciach, že im pred Veľkou Nocou prídeme zarecitovať a zaspievať. A keby len to! Milé tetušky, ktoré nás srdečne privítali iste netušili, že sme si so sebou priniesli aj vlastnoručne vyrobené korbáčiky, ktorými sme ich vyšibali :)

Chceme predsa, aby ostali po celý rok zdravé a krásne. K tomu sme pridali pár milých veršíkov a pesničiek, ktorými sme vykúzlili úsmevy na ich tvárach. Veríme, že sme im takto spríjemnili toto predsviatočné obdobie a vyšibali sme si aj sladkú odmenu, za ktorú im veľmi pekne ďakujeme! 

Fotky nájdete v sekcii Fotoalbum wink

Dňa 2.4. 2012 našu škôlku poctili svojou návštevou skutoční batizovskí umelci – p. Božena Barborková, p. Dáša Barborková a p. Milan Pastrnák.

Naše deti zasvätili do techniky vyškrabávania veľkonočných vajíčok pravou batizovskou technikou. Deti si tak mohli vyskúšať aké ťažké je vyškrabať krásne vzory na farbené vajíčka. Spoločne sme sa naučili aj tradičné veršíky, ktoré sa na vajíčka vyškrabávajú. Ujo Milan nám priniesol aj zaujímavé DVD , na ktorom sme sledovali zdobenie vajec aj inými technikami používanými na Slovensku. Za to, že si našli na nás čas im veľmi pekne ďakujeme a veríme, že deťúrence zužitkujú svoje nové skúsenosti aj v príprave na veľkonočné sviatky doma s mamkami. :)