Archive for November, 2011

Tak na tento deň sme sa veľmi tešili! Konečne môžme ísť pozrieť našich kamarátov, ktorí ešte pred rokom chodili do našej škôlky a nevedeli, čo to znamená písať úlohy a dostávať známky! Chceli sme sa na vlastné oči presvedčiť, ako to v tej škole vyzerá a čo sa tam vlastne deje. Ostali sme milo prekvapení a zistili sme, že učenie je vlastne zábava a že sa do školy budeme už teraz tešiť! Nahliadli sme do niektorých žiackych knižiek a videli sme tam len samé jednotky. Niektoré mali pri sebe aj hviezdičku :)

Pani učiteľka pre nás pripravila zábavnú hodinu matematiky a slovenčiny, do ktorej sme sa mohli zapojiť aj my! Veľmi sa nám to páčilo a pozvali sme kamarátov na návštevu ku nám do škôlky. Už teraz sa na nich veľmi tešíme…

Nov
30

Deň jablka

Deň jablka patrí v našej MŠ už k tradične obľúbeným sviatkom. Pripomenuli sme si, aké sú jabĺčka zdravé a na ich počesť sme pracovali ako usilovné včielky. Vyrábali sme si jabĺčkové čelenky, kreslili omaľovanky, skladali obrázky a dokonca sa nám jablká podarilo poskladať aj z kociek. Keďže nie sme žiadne béčka, zvládli sme pripraviť aj jablkovú štrúdľu, ktorá rozvoniavala po celej škôlke a šteklila nám nošteky. Spoločne sme si zaspievali a skončili sme – ako inak – veľkou jablkovou hostinkou. Určite sa nám prisnil aj nejaký ten jablkový sníček :)

Dnes do našej škôlky zavítalo "Divadlo spod Spišského hradu", čomu sme sa všetci veľmi potešili, pretože pre nás pripravujú vždy pútavé a zaujímavé vystúpenia. Nebolo tomu inak ani dnes…Predstavenie "O čarovnom bicykli" bolo zamerané na dopravnú výchovu. Dozvedeli sme sa, že auto Ružový cukrík zapríčinilo vážnu dopravnú nehodu, lebo nedodržiavalo dopravné predpisy…Zopakovali sme si na čo nám slúži semafor, zebra na ceste a pripomenuli sme si, že v dopravných prostriedkoch sa treba správať slušne a pustiť starších ľudí sadnúť si…Často na to veru zabúdame, ale iste sa polepšíme :) Aj naši rodičia, ktorí sa dnes boli pozrieť na "Deň otvorených dverí" sa nachvíľku prispôsobili nášmu svetu a pozreli si divadielko spolu s nami :)

Krásne slnečné  počasie dnešného dňa sme využili na čerpanie pozitívnej energie z prírody prostredníctvom jesenných pohybových hier na školskom dvore…Na deti čakalo športové náčinie a rôzne športové disciplíny ako  preskakovanie prekážok, triafanie loptičiek do kruhov, kopanie lopty do bránky a ďalšie zaujímavé pohybové aktivity. Vrámci týždňa na tému "Rastieme zdravo" sme sa u detí snažili prehĺbiť vzťah k pohybu. Deti boli šikovné a bolo vidieť, že k športu majú kladný vzťah…Fotky z dnešného športového dopoludnia nájdete v našej galérii….:)

"Keď chceš aj ty zdravý byť,

musíš si s nami zacvičiť..

Ráno, trochu na obed,

večer tiež a sme zdraví hneď…."

 

 

Nov
02

Šarkaniáda

Tak a dočkali sme sa! Počasie dnes vyšlo na jednotku a tak sme chceli využiť pekný slnečný deň na púšťanie šarkanov….Vybrali sme sa na lúku a prevetrali našich papierových a igelitových kamarátov :) .Poniektorí vyleteli vysokooooo a poriadne si zalietali. Niektoré šarkaníky prostestovali a nechcelo sa im vzlietnuť, ale vôbec to nevadilo, tešili sme sa z tých, ktoré sa umúdrili a vyleteli nad naše hlavy..Ani sa nám nechcelo ísť naspäť do škôlky, tak sa nám to páčilo! Ale keďže nás už tety kuchárky čakali s chutným obedom, nakoniec sme si to predsa len rozmysleli a muzikanti v našich bruškách nás veru presvedčili, že je načase sa vrátiť do škôlky….Spalo sa nám sladučko po takom peknom zážitku a iste sa nám bude o šarkaníkoch snívať ešte aj v noci :)

 

"Leť môj šarkan, fúkaj vetrík fijú, fijú,

každý s nami hľadí do neba.

Len na jeseň šarkany tu žijú,žijú,

pozerajú z výšky na teba. :) "