Archive for Október, 2011

Dňa 31.10. sme s deťmi odniesli kytičku kvetov k pomníku v obci. Zapálením sviečky sme sa poďakovali všetkým statočným vojakom, ktorí bojovali vo vojne a spomenuli sme si aj na svojich blízkych, ktorí už nie sú medzi nami. Chvíľkou ticha sme si uctili ich pamiatku .

Dňa 27.10.2011 sa trieda Mravčekov premenila na  komnatu plnú záhad a tajomných úkazov….Začalo tam totiž strašiť…Našu triedu navštívili čarodejnice, netopier, či tekvičky, ktoré si urobili halloweensku párty. Pozvali na ňu aj rodičov, keďže to bola párty spojená s tvorivými dielňami a už sa veselo vyrábalo! Vznikli tak krásne tekvičky, tekvicové svietniky a strašidielka, ktoré vyrobili deti so svojimi rodičmi.. Z tekvice sme si pripravili aj koláč, ktorý výborne chutil k teplému čajíku! Spoločne sme si zatancovali a zaspievali, zahrali sa a nakoniec urobili aj výstavku z našich pekných prác! Bola to vydarená akcia a ďakujeme všetkým rodičom za účasť!

Dnes nás po roku opäť navštívila koordinátorka Unicefu pre našu škôlku Eliška. Niektoré deti ju už poznali a tie ostatné sa s ňou zoznámili. Eliška nám prišla porozprávať o deťoch, ktoré žijú v Afrike a nemajú vôbec krásne hračky, oblečenie a škôlku ako my….Preto sme sa snažili zamyslieť sa nad tým, že hračky a všetky veci, ktoré máme, si musíme vážiť. A taktiež by sme mali byť k sebe trochu milší a nie  si robiť toľko zle..:( veď máme šťastie, že máme okolo seba kamarátov a ľudí, ktorí nás majú radi…Nie všetky deti majú to šťastie…Eliške sme nakreslili aj obrázky o  tom, čo by sme darovali deťom v AFRIKE…Nápady sme mali rôzne, najčastejšie to boli bábiky, futbalové lopty, peniažky, ale niektorí nakreslili aj to, ako by sa s deťmi podelili o chlebík, alebo im dokonca postavili dom, aby mali kde bývať….Eliške sme darovali aj venček z prírodnín, aby mala na dnešný deň pamiatku a pekne sme jej  poďakovali za to, že nám porozprávala zaujímavé veci, ktorými pohladila naše srdiečka….Tešíme sa na ňu aj nabudúce….