Archive for Jún, 2011

Tento deň bol pre nás radostný , ale aj trochu smutný. Veď sme sa lúčili s našimi milovanými predškolákmi, z ktorých už od septembra budú veľkí školáci. Prežili sme spolu veľa krásnych chvíľ a veru máme na čo spomínať. Rozlúčili sme sa, ako sa patrí. Deti dostali krásne darčeky a osvedčenia o tom, že sú už pripravení na vstup do školy, predviedli rodičom krátky a milý program a nakoniec ich čakalo mega prekvapko – nádherná a chutná tortička, po ktorej sme sa všetci oblizovali až za ušami! Dokonca sme ochutnali aj detské šampanské ! To bola dobrotka :) Spoločne s rodičmi sme si spravili menšiu párty, a všetci sa rozlúčili..a veru sa nám aj oči leskli od slzičiek dojatia…veď nám bude smutno za našimi detičkami a prajeme im zo srdca veľa veľa úspechov v škole!!!

Milé pani učiteľky, nemusíte plakať,

budúci rok nové deti budú v triede skákať…

Veľká škola už nás volá, septembrový čas,

premení sa na školáka každý jeden z nás :)

Jún
23

Vetíčkovo

V piatok, 17.6.2011, sa naša trieda premenila na čarovnú krajinku "Vetíčkovo", kde býval jeden macíčko Vetíčko a ten narástol v mocného a silného maca. Viete prečo? Pretože papal zdravé maslo Vetíčko a k tomu veľa veľa ovocia a zeleninky, pil mliečko a vedel, čo je pre jeho telo zdravé. Vieme to aj my, deti  a preto sme si priniesli do škôlky rôzne druhy ovocia a zeleninky, z ktorých sme si pripravili hostinku. Maslo na chlebík sme si natierali celkom same a chlebík sme si ozdobili zeleninkou, ktorú máme rady. Teraz aj my budeme silná a zdravé, ako náš kamarát Macíčko. Fotky z tohto dňa zašleme do súťaže a možno aj niečo vyhráme :)

"Moje zlatíčko, musíš papať vetíčko,

aby si bol silný, zdravý, múdry ako macíčko…

Všetky zvieratká, škôlkari aj mláďatká,

zvládnu veľké úlohy, keď sa každý napapká."

Jún
19

Deň otcov

Deň detí, Deň matiek, Deň žien – to všetko sú sviatky, na ktoré sme si zvykli a všetci o nich vieme. No mnohí z nás ani netušia, že aj otcovia majú svoj sviatok, teda Deň otcov. Ten sa oslavuje vždy tretiu nedeľu v mesiaci jún, čiže tento rok pripadá Deň otcov na nedeľu 19.júna.

Deň, kedy sa o nich bude trochu viac hovoriť, kedy ich možno trochu viac pochválime a oceníme. Deň, kedy im povieme, čo pre nás znamenajú a kedy si aj oni sami o niečo viac uvedomia, akí sú pre svoje deti i celú rodinu dôležití. Iste, môžeme im to povedať v ktorýkoľvek iný deň v roku. No úprimne, ako často si na takéto niečo spomenieme? Dajte teda aj vy vášmu partnerovi vedieť, aký je dôležitý a pripravte pre neho s deťmi nejaké to prekvapenie. Hoci len malé papierové blahoželanie alebo kresbu od detí, prípadne skúste oteckovi zložiť s deťmi básničku k jeho sviatku. Niektoré mestá, obce alebo materské centrá organizujú pri príležitosti Dňa otcov rôzne podujatia, takže aj to môže byť spôsob, ako tento otcovský sviatok osláviť a pripomenúť si význam otcov.

Jún
12

O Katarínke

V piatok sme v našej MŠ privítali Divadlo spod Spišského hradu, ktoré navštevuje našu škôlku pravidelne a vždy sa máme na čo tešiť. Tentokrát si pre nás pripravili pútavý príbeh o komornej Katarínke a jej láske ku kráľovi, ktorá premohla aj samotného Lucifera! Lucifer si chcel z našej škôlky aj nejakých čertíkov požičať, ale potom si to rozmyslel a my sme mu nedali nič okrem veľkého potlesku :)