Archive for Máj, 2011

V jedno pekné slnečné dopoludnie sme sa v rámci týždňa, v ktorom sme sa rozprávali o našej bezpečnosti, vybrali na návštevu do požiarnej zbrojnice. Ani sme netušili, čo všetko nás tam čaká! Naši milí hasiči nám poukazovali všetko možné, od rôznych prístrojov a pomôcok, ktoré potrebujú pri hasení požiaru až po autá, ktoré používajú. V týchto autách sme si mohli aj posedieť a tak sme sa nachvíľku cítili ako skutoční hrdinovia! Vyskúšali sme si aj to, ako sa strieka s hadicou , aj keď my sme triafali len do plastových fliaš. Ale aj tak sa nám to ohromne páčilo :) Vyprevadila nás siréna hasičského auta a my už budeme vedieť, že keď ju niekedy budeme počuť, odvážni hasiči pôjdu pomáhať zachraňovať les či lúku pred požiarom.

Dňa 24.5.2011 sa deti našej Materskej školy zúčastnili na zdravotníckej prehliadke, ktorú organizuje Červený kríž pod názvom "Evička nám ochorela" . Zúčastnené deti Janko Levocký, Baška Jurčišinová a Matúš Kuzmík tak plnili úlohy, na ktoré sa pripravovali počas školského roka na zdravotníckom krúžku. Deti boli veľmi šikovné a nerobilo im problém rozoznať liečivé bylinky, pomenovať časti tela, definovať z čoho sa skladá krv, ako privolať pomoc a rôzne iné zdravotnícke témy. Najväčším zážitkom bola účasť záchranárov, ktorí nám ukázali, ako sa robí umelé dýchanie. Za svoju snahu si deti zaslúžili diplom za účasť na súťaži a veľkú pochvalu za ich vedomosti :)

Krásny slnečný deň nás vyhnal vonku trošku skôr ako sme zvyknutí. Rozhodli sme sa, že ho využijeme na športové hry na školskom dvore. Deti si zašportovali a vyšantili sa dosýtosti. Hádzali obručou, preskakovali prekážky, gúľali loptu do valčekov, triafali góly do hokejovej bránky, a takisto loptičku do terča. Bolo vidieť, že pohyb je deťom blízky, čo nás veľmi potešilo a čoskoro si to zopakujeme znova :)

NAKUKNITE DO NAŠEJ GALÉRIE, AKO NÁM TO IŠLO :)

Milí rodičia,

aj vy sa môžete zapojiť do hlasovania za súťažné video našich detí vrámci projektu "Naturáčikove dobrodružstvá" na sociálnej sieti Facebook.

Postup:

1. Vo vyhľadávači treba nájsť skupinu Chutne a Natur a potvrdiť "Páči sa mi to"

2. Pod profilovou fotkou skupiny je srdiečko a pri ňom napísané Naturáčikove dobrodružstvá, treba kliknúť.

3. Potom je potrebné kliknúť na Prihlásiť sa a Aplikovať.

4. Objavia sa súťažné videá, hore v červenom rámiku  kliknite na Hlas ľudu.

5. Nájdite stranu 17 a celkom hore naľavo je naše súťažné video Mš Batizovce. Treba kliknúť na ten palec, tam ukazuje aj počet bodov.