Archive for Január, 2011

Dnes sme sa nachvíľku ocitli v krajine snehu a ľadu, pretože sme sa vybrali na malý výlet na severný pól, aby sme sa zoznámili s ľuďmi, ktorí sa volajú eskimáci. Počuli sme už černochoch, číňanoch, indiánoch, a chceli sme spoznať aj eskimákov, keďže aj u nás je momentálne zima a boli sme na to vhodne oblečení wink. Zistili sme, ako tá ich krajina vyzerá, že ich príbytky sa volajú iglu a ako trávia svoj voľný čas. Spoznali sme aj severské zvieratká, ktoré sme si namaľovali a malých eskimáčikov sme si aj vyrobili. Na veľkej mape sveta sme si ukázali, kde sa krajiny, v ktorých je stále zima nachádzajú a zhodli sme sa na tom, že my máme predsa radšej aj trošku tepla a leta, takže by sme tam nechceli bývať. cool

Ale to hlavné je, že tam žijú deti, ktoré sú nám podobné, pretože my detičky na celom svete sa chceme hrať, spievať a tancovať a v tom sme všetky rovnaké …..Na záver sme si skúsili aj to, ako sa takí Eskimáci zohrievajú. Vedeli, ste že sa pusinkujú noštekmi, keďže nosia hrubé čiapky a roláky? kiss Z našich prác sme si spravili aj výstavku a tak môžu všetci vidieť, akí sme šikovní a usilovní. A vy to môžte vidieť tiež, ak nakuknete do našej fotogalérie ….

18. 1. 2011 naši predškoláci absolvovali dôležitú skúšku – zápis do školy.

A ako to zvládli?

Poradili si s farbami, počtami, tvarmi, strihaním, určovali polohy predmetov a kreslili ľudskú postavu.

V triede ich privítali milé pani učiteľky zo ZŠ, ktorým  sa predstavili, povedali čo-to o svojich rodinách, a prezradili aj miesto svojho bydliska. Niektorí z nás sa na podaktoré údaje nevedeli v rýchlosti rozpamätať, ale inak to zvládli veľmi dobre!

A s čím ešte pomôžeme niektorým kamarátom kým nastúpime do 1. triedy?

S viazaním šnúrok, správnym pomenovaním geometrických tvarov, s určovaním číslic, správnym držaním ceruzy a nožníc, a ak nám k tomu pomôžu aj mamky a ockovia, spoločne to určite zvládneme !!! 

Jan
06

PF 2011

Tak ako dnes starý rok padá,
nech do Vášho srdiečka šťastie sadá,
zabudnite na bolesť a starosti
a prežite ďalší rok v láske a radosti
.    

Praje  kolektív zamestnancov MŠ.