Archive for 2011

Dec
29

PF 2012

Všetko dobré v novom roku, veľa zdravia, šťastia, lásky a pohody Vám praje

kolektív zamestnancov MŠ Batizovce

Aj keď sniežik nám ešte nestihol napadnúť, v kalendári sme dobre videli, aké meno sa v tento deň oslavuje. M I K U L Á Š !!! A to znamená sladkosti pre naše maškrtné jazýčky! Na príchod Mikuláša sme sa však aj zodpovedne pripravili. Vyzdobili sme si triedy, naučili sa básničky a pesničky a v šatniach sa na nás usmievali veselé tváre Mikuláškov, ktoré sme si vyrobili. Potom sme už s napätím očakávali, či aj tento rok do našej škôlky zavíta ten starý dedko s bohatou nádielkou sladkostí pre všetky dobré detičky. Keď  k nám konečne dorazil, poriadne sme si vydýchli, lebo našťastie s ním neboli žiadni čerti – to znamená, že sme poslúchali!!! Niektorí viac, niektorí menej, ale aj tí prisľúbili, že sa už čoskoro polepšia…Do postieľok sme si ľahli s príjemným pocitom, že keď sa zobudíme a pôjdeme domov, pochválime sa mamkám a ockom sladkou odmenou od Mikuláša :)

V pondelok, 5.12.2011 naše deti vystúpili s krátkym, ale o to milším programom pred obecným úradom v Batizovciach…Program bol venovaný Mikuláškovi a jeho pomocníkom – anjelovi a čertom. Za pekné vystúpenie si detičky zaslúžili sladkú odmenu priamo od Mikuláška a keďže čerti videli, aké sú naše deti šikovné a poslušné, nechali ich na pokoji. :)

Tak na tento deň sme sa veľmi tešili! Konečne môžme ísť pozrieť našich kamarátov, ktorí ešte pred rokom chodili do našej škôlky a nevedeli, čo to znamená písať úlohy a dostávať známky! Chceli sme sa na vlastné oči presvedčiť, ako to v tej škole vyzerá a čo sa tam vlastne deje. Ostali sme milo prekvapení a zistili sme, že učenie je vlastne zábava a že sa do školy budeme už teraz tešiť! Nahliadli sme do niektorých žiackych knižiek a videli sme tam len samé jednotky. Niektoré mali pri sebe aj hviezdičku :)

Pani učiteľka pre nás pripravila zábavnú hodinu matematiky a slovenčiny, do ktorej sme sa mohli zapojiť aj my! Veľmi sa nám to páčilo a pozvali sme kamarátov na návštevu ku nám do škôlky. Už teraz sa na nich veľmi tešíme…

Nov
30

Deň jablka

Deň jablka patrí v našej MŠ už k tradične obľúbeným sviatkom. Pripomenuli sme si, aké sú jabĺčka zdravé a na ich počesť sme pracovali ako usilovné včielky. Vyrábali sme si jabĺčkové čelenky, kreslili omaľovanky, skladali obrázky a dokonca sa nám jablká podarilo poskladať aj z kociek. Keďže nie sme žiadne béčka, zvládli sme pripraviť aj jablkovú štrúdľu, ktorá rozvoniavala po celej škôlke a šteklila nám nošteky. Spoločne sme si zaspievali a skončili sme – ako inak – veľkou jablkovou hostinkou. Určite sa nám prisnil aj nejaký ten jablkový sníček :)