Archive for Október, 2010

Ešteže sme to stihli! Tento rok nás sneh prekvapil skoro a tak sme veľmi radi, že sme jeden z posledných slnečných a nezasnežených dní využili na šarkaniádu. Veď sme sa na ňu tak tešili! Vietor s nami zo začiatku nechcel byť kamarát, ale keď videl akých krásnych šarkanov sme si na lúke rozložili, hneď si to rozmyslel a rozhodol sa, že ich predsa len trošku ponaháňa! A tak sme sa vyšantili dosýta, až sa nám líčka sfarbili krásne dočervena!blush Spoločne s prevetranými šarkanmi sme sa preto rýchlo poponáhľali na chutný obed…..

Dnes sme prežili veľmi zaujímavé dopoludnie.

Do našej MŠ zavítal ujo, ktorý vyzeral tak trochu ako Jánošík. Mal dlhé vlasy, celkom iné oblečenie ako nosia naši ockovia a ukázal nám hudobné nástroje, ktoré sa už dnes tak často nevidia. O týchto hudobných nástrojoch nám porozprával a dokonca na ne i zahral. A tak sme sa zoznámili naprílad s fujarou, štengáčmi, rolničkami, píšťalkami, starodávnymi bubienkami, gajdami či husličkami. Nakoľko je naša MŠ zameraná aj na regionálnu výchovu a ľudové tradície, jeho návšteva nás veľmi potešila!

Za toto milé vystúpenie mu veľmi pekne ďakujeme!laugh

Niet lepšieho vyjadrenia vlastných pocitov, ako schovať ich do výtvarného diela. Aj naše deti vo svojich kresbách a maľbách často ukrývajú svoje pocity, nálady, túžby. Každé ich dielko je jedinečné a je ich pokladom, ktoré im nik nemôže vziať.

S deťmi sme tento rok navštívili aj výstavu obrazov pod názvom "Maľovaná krása", ktoré vytvorili ľudia, domáci umelci z Batizoviec. Deti mohli sledovať krásne obrazy a šikovnosť svojich známych a blízkych. Na tejto výstave bola vystavená aj naša nástenka s prácami detí z MŠ, pretože aj oni sú takými malými umelcami. smiley

Nakoľko v mesiaci október oslavujú naše babky, dedkovia, tety a ujovia sviatok úcty k starším, rozhodli sme sa ich potešiť pekným programom a spríjemniť im jedno nedeľné popoludnie našim vystúpením. Najprv sme vystupovali v sále kultúrneho domu, ale spomenuli sme si aj na opustených ľudí v DSS a zašli sme aj tam, aby sme vyčarovali na ich tvárach úsmev. cheeky

A podarilo sa nám to! Ich potlesk a úprimná radosť nás hriali pri heart a určite ich pôjdeme navštívíť znova!